اهمیت تغذیه با شیر مادر ۲

اهمیت تغذیه با شیر مادر ( قسمت دوم )

 

گردآورنده : دکتر سعید حسینی 

پزشک ، فوق دکترا و دکترای تخصصی تغذیه از آمریکا ،

عضو هیت علمی دانشکده تغذیه و رژیم شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

 

  • تدارک برای شیردهی موفق از دوران بارداری شروع می شود. وزن گیری مناسب در دوران بارداری ، اساس ذخیره انرژی لازم برای تولید شیر در اولین ماه‌های شیردهی است. يكي از اجزاي افزايش وزن مادر در دوران بارداري، افزايش وزن يا ذخيره چربي در بدن مادر است . چربي ذخيره شده در بدن مادر در دوران بارداري نه تنها مضر نيست بلكه براي شروع موفقيت آميز شير دهي، مفيد است.  اضافه وزن كسب شده در دوران بارداري در صورتيكه مادر شير دهد طي مدت يكسال با داشتن يك رژيم غذايي متعادل از بين ميرود و مادر به وزن قبل از بارداري خود برميگردد.
  •  نیاز به اکثر مواد مغذی افزایش می یابد ولی افزایش نیاز برای انواع مواد مغذی متفاوت است. نياز به انرژي مادر دردوران شيردهي كمي بيشتر از دوران بارداري است. نياز به پروتئين نيز در دوران شيردهي بيشتر از دوران بارداري است. افزايش نياز به پروتئين مادر شيرده نسبت به قبل از بارداري بيش از ۴۰ درصد است در حاليكه در دوران بارداري افزايش نياز به پروتئين مادر حدود ۳۰درصد مي باشد. افزايش نياز به ويتامين ها و عناصر معدني در دوران شيردهي با يك رژيم غذايي متعادل كه تامين كننده انرژي و پروتئين كافي براي اين دوره باشد معمولا تامين   مي شود.

»» استفاده از شیرافزاها برای افزایش تولید شیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است ولی تحقیقات کافی در مورد شیرافزاهای گیاهی و غیرگیاهی صورت نگرفته است، منافع و مضرات مصرف آن ها باید باهم مقایسه شود از عوارض مصرف آن ها، تداخلات دارویی و اثرات جانبی آن مطلع شوید.

 

»»»توجه توجه : در صورت تمایل به ارتباط و مشاوره ی علمی با آقای دکتر حسینی می توانید با شماره تلفن ۰۹۱۲۵۳۳۲۳۵۸ تماس بگیرید . ««« 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha loading...